Çakralar Yazı Dizisi

Okuma Süresi 3 dk, Çingene Yogini

Yola çıkmaktır aslolan, kararını verdiysen güvenle adım atabilirsin. Ancak o adım bazen güvenle atılırken bazen de kararsızlık ya da korku gibi duygularla geri çekilmemize neden oluyor. Hatta kimi zaman yol keyifle devam ederken birden yükselen huzursuzlukla insan inancını kaybedip vazgeçiyor yolundan. Daha sonra yeniden deniyor; yeniden ve yeniden…

Bu duygu dalgalanmaları fiziksel bedenimizde çeşitli rahatsızlıklara, ruhsal bedenimizde kırgınlıklara ve zihnimizde yeni olumsuz kodların oluşmasına sebep oluyor. Ruhsal, bedensel ve zihinsel olarak içinde bulunduğumuz bu haller, zamanla kendimizden çevremize yansımaya başlayarak tüm enerji alanımızı olumsuz olarak sarıp sarmalıyor. Bu sefer de ilişkilerimiz zedeleniyor.

Kişinin kendisini olumlu ve huzurlu hissetmesi, dışına yansıyarak tüm çevresi ile uyumlu, tüm ilişkilerinde doyumu tadar halde yol almasına olanak sağlıyor. Ve hatta, kişideki bu huzur, evrene yaydığı olumlu enerjilerin tüm varoluşa şifa olmasına kadar devam ediyor. O halde işe kendimizden başlamalıyız. İşe kendimizden başlamanın yolu ise çakralardan geçiyor. Çakralarımızın her biri ne kadar özgürce enerji transfer ediyorsa hepsi birlikte o kadar uyumlu akıyordur. Ve çakralarımız ne kadar uyum içinde hareket ediyorlarsa bizler o kadar huzur ve keyifle yol alır, güven ve inançla var oluruz.

Çakralar konusu son yıllarda sıkça karşımıza çıkıyor. Genellikle günlük yaşama adapte etme, olası bir karmaşayı keşfetme veya toparlamak adına düzeltmeler yapmak için nasıl yollar izlenir kısmı biraz cevapsız kalıyor. Önümüzdeki hafta başlayacak olan ‘ÇAKRALAR’ yazı dizimde her hafta bir çakrayı konu alarak etraflıca araştıracağız. Bedensel, ruhsal ve zihinsel olarak getirilerini ve eksiklerini inceleyip günlük hayatımıza nasıl adapte edeceğimizi; çeşitli egzersizler, beslenme ve olumlamalar yolu ile yaşantımızı nasıl değiştirip pozitife dönüştüreceğimizi keşfedeceğiz.

Çakralara genel bir bakış niteliğindeki yazım bu hafta Çarşamba (20.01.2021) yayınlanacak. Sonrasında her hafta Çarşamba günü bir çakrayı ele alarak diziye devam edeceğim. Tüm yazı dizisini Yogik Beslenme web sitesinden takip edebilirsiniz.

Şifaya kalbini aç, zira evren hepimizi sevgiyle kucaklıyor ❤
Görüşmek üzere ☺

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: