Biz Kimiz?

Yoga ile başlayan farkındalık yolculuğumuzda, hayat bizi güzel tesadüflerle bir araya getirdi. Hem kendimize hem de çevremize iyi gelecek bir yolda olduğumuzu hissediyoruz.

Beslenme, psikoloji, yoga, ruhsal farkındalık ve kişisel gelişim, şifa yöntemleri gibi konularda kaliteli içerikler bulabileceğiniz, doğu ve batının bilgeliğinin sentezinin buluştuğu bu platformu kurduk. Amacımız sizlerle birlikte, bilgiyi paylaşarak büyümek…

Hayat bir hediye, kıymetini bilerek yaşamak sizin elinizde!


Ebru Narlı Sarıöz

EbruNarli.jpg

İstanbul doğumlu. Burcu Koç. Yoga terapi uzmanı ve hayat boyu yoga öğrencisi.   Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisi, bir öğretim üyesiSağlıklı, kaliteli ve mutlu bir hayat yaşayabilmek için bütünsel sağlığın önemini zorlu süreçlerden geçerek keşfetmiş kanser savar bir insan. Meslek hastalığı olarak öğrendiği bilgileri yaşamına geçirmeye ve çevresindekilere aktarmayı sever. İlgi alanı olan sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenme, ayurveda ve yoga konularında kendini devamlı eğitmektedir. Doğunun bilgeliği ve batının bilimselliğini sever. İdeal olanın ikisinin sentezi olduğunu bilir.  Bir doğa aşığıdırÇoğunlukla quasi-vegan, dönem dönem de vegandır. Yeni şeyler öğrenmeyi çok sever. Hayat boyu öğrenci olarak kalmayı seçmiştir. Yemek pişirmek, yazı yazmak,  fotoğraf çekmekseyahat etmek, yeni bir dil öğrenmek, kitap okumak, müzik dinlemek merakları arasındadır. Yoga hayatında önemli bir yere sahiptir, ona ihtiyacı olduğu zamanlarda hayattaki yerini, içindeki gücü keşfetmesi için bir araç olmuştur.  

iconfinder_instagram_313477iconfinder_icon-2-mail-envelope-open_314274 (1)


Işıl Korkmaz

IMG_42022011’de Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden ve İşletme Fakültesinden mezun olan Işıl, 2018’e kadar İstanbul’da bilgi işlem alanında farklı sektörlerde ve şirketlerde yazılım geliştirme uzmanı olarak çalışmıştır. 2016’da ortopedi doktorunun tavsiyesiyle başladığı yoga derslerinin bütünsel anlamda kendisine çok iyi geldiğini farketmesiyle, ilgi alanı yoga üzerine kendisini geliştirmeye evrilmiştir. 2017’den itibaren aldığı eğitimlerle yoga dersleri vermektedir. Vegan/vejeteryan beslenmeye olan içsel yönelimi ile bir ilham olarak doğan yogikbeslenme.com ‘un fikir sahibidir.  Yogikbeslenme.com’u geliştirirken; bütünsel yaşam ve yoga ile hayatını buluşturan, sesini özgün içerikleriyle duyurmak isteyenlere bir blog sitesi olsun hayaliyle yola çıkmıştır. Minik ailesi ile 2019 ekim’den beri Amsterdam’da yaşamaktadır.

iconfinder_simpline_47_2305615iconfinder_instagram_313477iconfinder_facebook_313485iconfinder_icon-2-mail-envelope-open_314274 (1)


Bilge Özdemir

1bef29f3-a407-4040-842e-6bcf01d138cd1993’de İstanbul’da doğan Bilge, Kültür Fen Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldu. Turizm gibi farklı sektörlerde çalışarak iş hayatı hakkında tecrübe kazandı. Kendi alanıyla ilgili çeşitli seminerlere katılarak bilgilerini geliştirme ve pekiştirme fırsatı oldu. Mezun olduğundan bu yana hala online danışmanlık hizmeti veriyor. 2018’de yogayla tanıştı ve bu konuda temel bilgiye sahip olabilmek için Çağ Rical Gürle’nin 200 saatlik Asthanga – Hatha Yoga Eğitmenlik Sertifika Programı’na katıldı. Mesleki bilgisinin yanı sıra, yogayla tanıştıktan sonra bütünsel sağlığın önemini daha iyi deneyimlemiştir. Bu alanlarda kendini geliştirmeye devam etmektedir.

iconfinder_instagram_313477iconfinder_icon-2-mail-envelope-open_314274 (1)


Başak Aşkan

add573c4-2b80-4a98-b329-47a90447176b1994 yılında doğan Başak, liseyi Bursa’da bitirdikten sonra lisans eğitimine İstanbul’da devam etti. 2017’de Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünü tamamlamasının ardından, alanında uzmanlaşmak için 2018’de Haliç Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimine başladı. Yogayla tanışması ilk kez 2017 senesinde oldu. Bir seneye yakın stüdyolara gidip derse katıldıktan sonra yogada derinleşmek, bu oluşumun bir parçası olmak istedi. 2018 yılında Şeyma Özcan’ın 200 Saatlik Hatha-Vinyasa Yoga Eğitmenlik Sertifika Programına katıldı. Bu 5 aylık program onu hiç bitmeyecek ruhsal, psikolojik ve fiziksel değişim yoluna soktu. Ruha dokunmayı öğrenmenin, çocukluğa geri dönmenin ve unutulan duyguları yaşamanın verdiği enerjiyle yogayı hayatının bir parçası yaptı.

iconfinder_instagram_313477iconfinder_icon-2-mail-envelope-open_314274 (1)


Bahar Çelik Ömür

İsmini Bahar bayramında doğmasına borçlu. Yaşama sevincini de. Arkeoloji ve sanat tarihi okudu. Mezun olduğundan bu yana restorasyon projeleri için rapor yazdı, bir turizm ve organizasyon şirketinde çalıştı. Eş zamanlı çeşitli gazete ve dergilerde kitap incelemeleri yazdı, röportaj yaptı. Oğlu doğana kadar temiz içerikle beslenme konusunda var olan hassasiyeti oğluyla üst noktaya ulaştı ve bu konuda derinleşti. 2014 yılından bu yana eşi ile birlikte organik ve temiz içerikli ürün satan, yemeğin kültürel, sosyolojik ve sağlık açısından arka planına ilgi duyan bir işletmesi var. Kendini bildi bileli başka bir dünya mümküne inanır.

iconfinder_simpline_47_2305615iconfinder_instagram_313477iconfinder_icon-2-mail-envelope-open_314274 (1)


Meral Kaya

meral.jpgMeral bir bahar insanı,  boğa burcu kadını6 yaşındayken iki anne ve babalı olduğunu öğrendiğinde kendi kendine meditasyonu keşfetti. Doğa ana ona  arkadaş oldu. Hayata çocuk yaşta farklı bakmaya ve yaşamaya başladı. Hayvanları ve bitkileri çok sevdi. Ağaçlara sarıldı.  Kitaplar yakın arkadaşıydı. 11 yaşında okul kütüphanesinde  okumadığı kitap kalmamıştı. İstanbul Üniversitesi Cam ve Seramik Mezunu. Sanat ve tarih aşığı. Gökyüzünde kabin memurluğu ve kurumsal hayatta yönetici asistanlığı yaptı. Kendini çözümleme yolunda Reiki Master olarak hem kendine ve çevresine destek olurken, Access BarTheta Healing, 200 saat Faruk Kurtuluş Hatha, 200 saat Devrim Akkaya, Hamile ve Çocuk Yogası, Temel Şaman eğitimi, Şiddetsiz İletişime Giriş semineri gibi bir çok eğitim aldı.  Onun için öğrenciliğin sonu yok. Eğitimlere devam ederken vermeye de devam ediyor. Farklı stüdyolarda Hatha Yoga, Yin Yoga, Hamile Yogası ve Çocuk Yogası veriyor. Hobileri; kaya tırmanışı, tango, uzak doğu felsefesi ve tasavvuf Vegan besleniyor, raw vegan olma niyetinde ilerliyor. Kendiyle ve insanlarla barışık, hayata pozitif gülen ışıldayan gözlerle bakıyor.  

iconfinder_simpline_47_2305615iconfinder_instagram_313477iconfinder_icon-2-mail-envelope-open_314274 (1)


Pınar Elmasoğlu

PinarElmasoğlu (1) İzmir doğumlu. Boğaziçi Üniversitesi’nde Tarih, Yıldız Üniversitesi’nde Müzik okudu. Pazarlama Yüksek Lisans Derecesini Sabancı Üniversitesi’nden aldı. Halen özel bir üniversitede bireysel eğitimler alanında yönetici olarak çalışıyor ve marka yönetimi dersleri veriyor.  90’lı yıllarda başladığı spiritüel yolculuğu Hindistan aşramlarından Bulgaristan köylerine, gerçek öğretmenlerden sahte gurulara, farklı şifa yöntemlerinden, yogaya uzandı. Hayatın belki de kısa ama içine güzel ve iyi şeyler doldurmak için yeterince geniş olduğuna hep inandığından, insanları ve doğayı, dünyayı ve evreni, ama en çok da kendini  anlama çabasıyla  hiç durmadan çalışıp öğrenen, seven, düşünen biri. Ömür boyu Yoga öğrencisi, şifa uygulayıcısı, ağustos büyücüsü.

iconfinder_simpline_47_2305615iconfinder_instagram_313477iconfinder_icon-2-mail-envelope-open_314274 (1)


Ayşe Ebru Kopal

20181101_091530-2

1979 yılı haziran ayında Manisa’da dünyaya gözlerini açan Ebru,   neşeyi ve  kalbinde yaşamayı seçti. Dünyayı anlamaya, maddeyi anlamaya ve tüm bunlara yeni bir anlam kazandırma yolculuğuna 2000 yılında Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulundan mezun olduktan sonra başladı. Spor aşığı Ebru hareketin insan bedenin de ki önemini mezun olduğu ilk yıllarda yüzme alanında antrenörlük yaparken daha sonra da özel çocuklara beden eğitimi öğretmenliği yaparken kavramaya ve aktarmaya başladı.2007 yılında dünyalar güzeli bir kız evladına dünyaya getirdikten sonra Anne olmanın kutsallığını  yaşayabilme şansını yakaladı.2011 yılında çocuklara ve bilgiye verdiği önem onu Anaokulu alanında ki iş deneyimiyle buluşturdu ve halen bu alanda yöneticilik  yapmaya devam etmektedir. Tabii ki yaşamın işten ibaret olmadığının bilincinde  gelişimini çok yönlü ilerletmeye devam ederken 2011 yılında yolu  Yoga ile kesişti ve  7 yıl boyunca yoga öğrencisi olarak devam ederken 2018 yılında Gülin Zeytunlu’dan 200 saat temel seviye yoga eğitmenlik eğitimi almış ayrıca beden eğitimi öğretmenliğinin avantajlarından yararlanıp federasyona bağlı yoga antrenörlük eğitimini de tamamlamıştır. Yaşamı devam ettiği sürece yoga öğrencisi olmayı ve  yogayı bir yaşam felsefesi olarak hayatına alarak  etrafında ki insanlara da bu güzel ışığı bulaştırmayı amaç edinmiştir. Kişisel gelişim alanında yüzlerce eğitime katılmış evinde minik bir kütüphane oluşturarak okumaya, yazmaya ve çizmeye başlamıştır. Birlik bilincinin gelişmesine hizmet ederken, ruhsal gelişim alanında Reiki Master Nur Eda Kasap Süslü ile Reiki 1. Ve 2. Seviye enerjilerine uyumlanmış,  ayrıca  Kundalini Reiki  Master olmuştur.  Ayrıca tarot ile de 18 yıldır içinden gelen doğal yeti ile  ilgilenmektedir. Çocukluğundan itibaren gökyüzüne, uzaya ve gezegenlere olan hayranlığından dolayı 2019 yılı mart ayında Sevgi Alis Yıldırım’dan temel seviye astroloji eğitimini almış halen daha astroloji eğitimleri almaya devam etmektedir. Öğrenmeye ,bilgiye  bitmek bilmeyen bir araştırma arzusuna sahip olan Ebru yaşam amacını bulmakta kararlı bir şekilde yürümeye devam etmektedir. O bir  Mistik Şifacı, hümanistik ve sevgi bulaştırıcısı ayrıca ruhsal öğretmen olma yolunda güçlü ve eğlenceli adımlarla ilerlemektedir.

iconfinder_instagram_313477


Ezgi Gürer

image1Sivas’da dünyaya gelen Ezgi yaşamının çoğunu Ankara’da geçirmiştir. Ankara’da olduğu dönemlerde Çankaya Belediyesi’nde oyunculuk eğitimi almış ve çeşitli tiyatro oyunlarında görev almıştır. Balıkesir Üniversitesi’nde okuduğu 2008-2010 yıllarında tiyatro kulübünü çalıştırmıştır. 2011 yılında Adalet Bakanlığı’na bağlı devlet memuru olarak göreve başladıktan sonra yeniden eğitim hayatına devam etme kararı alarak 2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümüne kayıt yaptırmış ve 2018 yılında da başarıyla mezun olmuştur. Nerede ve ne yapmak istediğine karar verene kadar arayışları devam etmiş ve bu arayış eğitim ve meslek hayatına da yansımıştır. Sağlıklı beslenmenin sadece bedensel bir beslenme olmadığını ve her besinin aynı zamanda ruhun bir gıdası da olduğunu bilinciyle doğanın bizlere sunmuş olduğu tüm güzelliklere erişmeye çalışarak besinlerin doğru bir şekilde nasıl tüketilmesi gerektiğini anlatmaktadır. Mor Dayanışma Kadın Platformunda mahalle temsilcisi, insanlara ve doğaya yararlı olmayı, kitap okumayı, araştırma yapmayı, insanlarla sürekli iletişim halinde olmayı, kendini geliştirmeyi çok seviyor. Hayatın kadınlarla birlikte güçleneceğine ve güzelleşeceğine inanıyor. O yüzden de kadınların istedikleri yapması gerektiğini düşünerek hayatı boyunca istediği yoga ve meditasyona 2018 yılında yollarının Meral KAYA ile kesişmesiyle birlikte başlamıştır. Her anda yaşadığı olayların kendisine bir öğreti olduğu inancıyla bu yolda yürümeye devam etmektedir.

iconfinder_simpline_47_2305615iconfinder_instagram_313477iconfinder_twitter_circle_color_107170iconfinder_facebook_313485


Ayşe Selen Sim

ayseselensim1984 yılında doğan Selen,  Anadolu Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü nden  mezun oldu. UNICEF ve UNFPA bünyesinde saha eğitmenliği yaptı. Sosyal Hizmet yüksek lisansı sırasında 25 il dolaşıp çocuk esirgeme yuvalarındaki çocuklarla çalıştı. Kadın çalışmaları gruplarında, akran eğitimlerinde ve homofobi  ayrımcılık konulu atölyelerde kolaylaştırıcı olarak yer aldı. Bitmeyen öğrenciliğe inanan Selen, bir yandan Türk Dili ve Edebiyatı okudu. 10 sene finans sektöründe uzman olarak çalıştıktan sonra beynine yerleşen bir tümör hayatını değiştirdi. Bir süre Peru’da yaşadı. Güney Amerika aşığı. Yoga Terapi ve Yin Yoga ile başlayan yoga yolculuğu sayesinde ilk kez şifa ile tanıştı. Mey Elbi’nin 200 saatlik Mindfulness Temelli Vinyasa Yoga Uzmanlaşma programını tamamladı. Karanlık tarafını yazdığı şiirlerle dengelemeyi deneyimler. Ukulele çalar. Şarkı söyler. Aşkla yoga yapar. Vegandır. Güzelim bitkiler, kediler, tütsüler, plaklar ve zen kartları ile hayatta kalan şükür dolu bir haziran kadınıdır.

iconfinder_icon-2-mail-envelope-open_314274 (1)iconfinder_instagram_313477


Çingene Yogini

cingeneyoginiReyhan, 1982 İstanbul doğumlu tam bir kova kadını. Göç etmeyi, yeniliği, birliği ve renkleri sevdiği için kendini Çingene olarak tanımlıyor. İlk ve orta dereceli eğitimlerini İstanbul’ da tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi’nden Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak mezun oldu. İstanbul’da çeşitli okullarda öğretmenlik mesleğini icra etti. Ekolojik Yaşam hayallerinin peşine düştüğü vakit Seramik Sanat ile tanıştı.  Bir yandan çamura bulanırken bir yandan da Yoga’yı hayatına ekleyerek Çingene bir yogini oluverdi. 2017’de Assos Behramkale Köyü’ne yerleşti ve ilk atölyesini orada açarak seramiği meraklıları ile buluşturdu. Yoga Egitmenligi Eğitimini tamamlayıp Kazdağları’nda bir yörük köyüne yerleşti. 9 yaşındaki kızı, 2 köpeği ve kedileri ile beraber Doğa Ana ile Gök Babanın koynunda yaşıyor. Küçükkuyu merkezdeki Çingene Atölye’ de Yoga ve seramik dersleri veriyor, paylaşım çemberleri düzenliyor, ritüel programları düzenliyor, masallar anlatıyor. Kendi tiyatro ekibi ile oyun hazırlıyor, bendir çalıyor, yoga, seramik ve resim yapıyor. Kadın çalışmaları projelerinde yer alıyor, gönüllü işler yapıyor, çeşitli eğitimler alıyor, okuyor, yazıyor, vejeteryan besleniyor ve doğa ile birliği deneyimliyor.

iconfinder_icon-2-mail-envelope-open_314274 (1)iconfinder_instagram_313477


WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: